Serwis klimatyzacji Wrocław

Serwis klimatyzacji

Urządzenia klimatyzujące chłodzą powietrze w pomieszczeniu, w ten sposób przedłużając żywotność sprzętów biurowych takich jak komputer lub drukarka, ale też sprawiają, że wydajność pracowników wzrasta. Optymalna temperatura otoczenia podnosi zadowolenie i dodaje energii. Natomiast filtracja powietrza troszczy się o zdrowie osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach, oczywiście pod warunkiem, że serwis klimatyzacji przeprowadzany jest systematycznie. Zapraszamy Wrocław do zapoznania się z naszą ofertą!
Niestety nawet najlepsze urządzenia odmawiają posłuszeństwa, jeśli serwis klimatyzacji przeprowadzany jest nieregularnie lub montaż klimatyzacji został przeprowadzony nieumiejętnie. Powietrze nawet to znajdujące się wewnątrz pomieszczenia składa się z mikrocząsteczek i żywych organizmów takich jak grzyby. Klimatyzacja z powodzeniem uchroni płuca przed takimi szkodliwymi substancjami. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla alergików lub astmatyków. Trzeba jednak spełnić jeden warunek — systematycznie przeprowadzać serwis klimatyzacji.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Usuwanie brudu i zanieczyszczeń

Serwis klimatyzacji przede wszystkim utrzymuje w czystości jednostkę wewnętrzną. Sposób czyszczenia klimatyzacji zależy od wielkości urządzenia, przeznaczenia i budowy. Istotnym elementem jest przegląd skraplacza pod kątem jego zabrudzenia, uszkodzeń i korozji. Jest to ważny punkt serwisu klimatyzacji, gdyż zanieczyszczenia powodują gorszy przepływ powietrza. Gruba warstwa brudu na powierzchni skraplacza pogarsza możliwości chłodzenia czynnika chłodniczego i podnosi temperaturę skraplania, doprowadzając w ten sposób do uszkodzeń, skracając żywotność urządzenia oraz zwiększając koszty eksploatacji.

Air conditioner compressor installed on a building.

Przegląd podzespołów

W ADK – Wrocław wiemy, że ważnym punktem serwisu klimatyzacji jest też przegląd techniczny jednostki zewnętrznej. Czyszczenie i mycie części oraz obudowy jednostki znajdującej się na dachu domu, elewacji lub na gruncie jest wykonywane za pomocą grzebieni do lamel i środków chemicznych. Po to, by udrożnić przepływ powietrza, które jest ogromnie ważne w prawidłowym działaniu urządzeń klimatyzujących. Aby cieszyć się w pełni oczyszczonym i sprawnym klimatyzatorem, warto zamówić specjalistę, który fachowym okiem oceni usterki oraz zaproponuje wymaganą ilość przeglądów w roku.

Dlaczego warto wykonać serwis klimatyzacji we Wrocławiu?

Systematyczne wykonywanie przeglądów serwisowych klimatyzacji w naszej firmie ADK mieszczącej się we Wrocławiu eliminuje awarie urządzeń w znaczącym stopniu, pozwala bez przerwy cieszyć się czystym powietrzem, a także obniża koszty zużycia energii elektrycznej. Dlaczego? Bo nasza firma posiada zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy znają się na swojej pracy i oszacują częstotliwość prowadzenia serwisu klimatyzacji.
Częstotliwość serwisowania klimatyzacji zależy od lokalizacji obiektu, eksploatacji i zanieczyszczenia środowiska. Wrocławskie klimatyzacje mogą być serwisowane w innej częstotliwości niż te w Bieszczadach. Włączane jedynie w upalne dni potrzebują dwóch przeglądów, a te zmuszone do działania bez przerwy warto sprawdzać cztery razy w roku.