Czy montaż klimatyzacji musi być drogi?

2022-02-14 ADK

Klimatyzacja w Polsce od dawna kojarzyła się z luksusowym zbytkiem, na który stać było tylko nielicznych. Wielu “Kowalskich” rezygnowało z tego rozwiązania, uważając, że lepiej przeznaczyć większą kwotę na przykład na wakacje albo na inne atrakcje. Tymczasem letnie dni w Europie Środkowej w ostatnich latach bywają coraz bardziej upalne i wręcz — nie do zniesienia. Właśnie dlatego instalacje tego typu w domach i w mieszkaniach, a także w miejscach pracy stają się w Polsce coraz liczniejsze. Przestają być postrzegane jako kaprys. Wraz z upływem lat, a także powstawaniem nowych rozwiązań w tym zakresie również koszt klimatyzacji i jej montażu okazuje się być w zasięgu ręki nawet przeciętnie zarabiających osób. Pamiętajmy, że jest to jednorazowy wydatek, ale służący przez lata.

Klimatyzacja do Twojej firmy

Dlaczego opłaca się montaż klimatyzacji w przedsiębiorstwie? To oczywiste: począwszy od hal produkcyjnych, na biurach skończywszy — niezależnie od charakteru pracy upał znacznie obniża wydajność pracowników. Ponadto, przy skrajnie wysokich temperaturach w dusznych pomieszczeniach jest wyjątkowo łatwo o pomyłki, które zwykle owocują bardzo długo po ich popełnieniu. Bez względu zatem na to, czy chodzi o pracowników fizycznych, czy administracyjnych — wszyscy potrzebują odpowiednich warunków, aby rzetelnie pełnić swoje obowiązki. Koszt montażu klimatyzacji, zarówno do domu, jak i do biura, zależy od różnych czynników. Niemniej, kiedy jest to klimatyzacja do pracy, jej koszt szybko się zwraca, a właściwie — pozwala uniknąć niepożądanych skutków pracy w upale i zyskać jej dobre wyniki.

Koszt klimatyzacji — co ma na niego wpływ?

Kiedy decydujemy się na montaż klimatyzacji, musimy najpierw zdecydować się na konkretne urządzenia służące do tego celu. Ich wybór jest obecnie bardzo szeroki, a ceny różnią się między sobą. Same klimatyzatory to jedno, do tego dochodzi również sama instalacja. Trudno zatem o jednoznaczną odpowiedź na pytanie: ile kosztuje klimatyzacja do domu lub biura? Nowoczesne klimatyzatory dzielą się zasadniczo na kilka rodzajów. Najtańsze spośród nich to tak zwane klimatyzatory typu on-off, ścienno-sufitowe. To także, naturalnie, wciąż używane, klimatyzatory najstarszej generacji. Do bardziej nowoczesnych rozwiązań stosowanych na rynku należą klimatyzatory podłogowe oraz klimatyzatory kasetonowe. Ich ceny, za pojedynczy klimatyzator, potrafią wahać się nawet kilkakrotnie. Koszt zależy nie tylko od typu, ale także od złożoności funkcji urządzenia. Klimatyzatory, oprócz najbardziej popularnego w ich przypadku, chłodzenia pomieszczeń, potrafią o wiele więcej. Są to zatem dodatkowo: urządzenia grzewcze, osuszacze czy nawilżacze powietrza.

Wyceń montaż klimatyzacji u specjalisty

To właśnie w firmie zajmującej się montażem klimatyzacji najlepiej skonsultujesz, jakiego typu urządzenia okażą się optymalnym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Każde pomieszczenie oraz powietrze w nim może różnić się między sobą właśnie temperaturą, naturalnym poziomem wilgotności itp. W związku z tym doświadczeni doradcy, na przykład z adk-klimatyzacja.pl, chętnie poznają Twoje potrzeby w zakresie klimatyzacji i wskażą najlepsze, a zarazem najbardziej ekonomiczne rozwiązania. Oczywiście określą także koszt montażu klimatyzacji oraz wyjaśnią, na czym polega jej serwis, którym też zajmują się zwykle firmy specjalizujące się w profesjonalnym montażu instalacji klimatyzacyjnych.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości, czy w przypadku Twojego domu albo mieszkania montaż klimatyzacji w ogóle jest możliwy, a także, czy możesz sobie na to pozwolić, najlepiej umów się na konsultację w tym zakresie. Wiadomo natomiast, że im bardziej nowoczesny system i im więcej udoskonaleń on posiada, jego koszt będzie wyższy. Warto porozmawiać jednak także o kosztach eksploatacji klimatyzacji, aby podjąć ostateczną decyzję. Często urządzenia, nie tylko te do klimatyzacji, starszego typu lub tańsze pochłaniają znacznie więcej energii niż nowoczesny, energooszczędny sprzęt.  Jesteś zainteresowany instalacją klimatyzacji we Wrocławiu? Skontaktuj się z nami!