Serwis klimatyzacji

Urządzenia klimatyzujące chłodzą powietrze w pomieszczeniu, w ten sposób przedłużając żywotność sprzętów biurowych takich jak komputer lub drukarka, ale też sprawiają, że wydajność pracowników wzrasta. Optymalna temperatura otoczenia podnosi zadowolenie i dodaje energii. Natomiast filtracja powietrza troszczy się o zdrowie osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach, oczywiście pod warunkiem, że serwis klimatyzacji przeprowadzany jest systematycznie.

Niestety nawet najlepsze urządzenia odmawiają posłuszeństwa, jeśli serwis klimatyzacji przeprowadzany jest nieregularnie. Powietrze nawet to znajdujące się wewnątrz pomieszczenia składa się z mikrocząsteczek i żywych organizmów takich jak grzyby. Klimatyzacja z powodzeniem uchroni płuca przed takimi szkodliwymi substancjami. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla alergików lub astmatyków. Trzeba jednak spełnić jeden warunek — systematycznie przeprowadzać serwis klimatyzacji.

Na czym polega serwis klimatyzacji?

Usuwanie brudu i zanieczyszczeń

Serwis klimatyzacji przede wszystkim utrzymuje w czystości jednostkę wewnętrzną. Sposób czyszczenia klimatyzacji zależy od wielkości urządzenia, przeznaczenia i budowy. Istotnym elementem jest przegląd skraplacza pod względem brudu, uszkodzeń i korozji. Jest to ważny punkt serwisu klimatyzacji, gdyż zanieczyszczenia powodują gorszy przepływ powietrza. Gruba warstwa brudu na powierzchni skraplacza pogarsza możliwości chłodzenia czynnika chłodniczego i podnosi temperaturę skraplania, doprowadzając w ten sposób do uszkodzeń, skracając żywotność urządzenia oraz zwiększając koszty eksploatacji.

Przegląd podzespołów

Ważnym punktem serwisu klimatyzacji jest też przegląd techniczny jednostki zewnętrznej. Czyszczenie i mycie części oraz obudowy jednostki znajdującej się na dachu domu, elewacji lub na gruncie jest wykonywane za pomocą grzebieni do lamel i środków chemicznych. Po to, by udrożnić przepływ powietrza, które jest ogromnie ważne w prawidłowym działaniu urządzeń klimatyzujących. Aby cieszyć się w pełni oczyszczonym i sprawnym klimatyzatorem, warto zamówić specjalistę, który fachowym okiem oceni usterki oraz zaproponuje wymaganą ilość przeglądów w roku.

Dlaczego warto wykonać serwis klimatyzacji we Wrocławiu?

Systematyczne wykonywanie przeglądów serwisowych klimatyzacji w naszej firmie ADK mieszczącej się we Wrocławiu eliminuje awarie urządzeń w znaczącym stopniu, pozwala bez przerwy cieszyć się czystym powietrzem, a także obniża koszty zużycia energii elektrycznej. Dlaczego? Bo nasza firma posiada zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy znają się na swojej pracy i oszacują częstotliwość prowadzenia serwisu klimatyzacji.

Częstotliwość serwisowania klimatyzacji zależy od lokalizacji obiektu, eksploatacji i zanieczyszczenia środowiska. Wrocławskie klimatyzacje mogą być serwisowane w innej częstotliwości niż te w Bieszczadach. Włączane jedynie w upalne dni potrzebują dwóch przeglądów, a te zmuszone do działania bez przerwy warto sprawdzać cztery razy w roku.

Szybki kontakt

 
ADK Chłodnictwo Klimatyzacja
ul. Kurkowa 65/13
50-210 Wrocław
 
 
+48 605 617 080