OZONOWANIE WROCŁAW

Ozon jest uważany za jeden z najlepszych środków do dezynfekcji, jaki do tej pory poznano. Ponieważ jest gazem, to dociera w każde miejsce, a przede wszystkim w te trudno dostępne. Działa silnie utleniająco, dzięki czemu można go wykorzystać w wielu branżach. Niszczy wszelkiego rodzaju mikroorganizmy chorobotwórcze, grzyby pleśniowe, bakterie, wirusy, a także usuwa zapach. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywany jest głównie w:

  • motoryzacji,
  • przemyśle,
  • siedzibach firm,
  • budynkach handlowo-usługowych,
  • gospodarstwach domowych.

Ozonowanie wentylacji i klimatyzacji

Wentylacja oraz klimatyzacja są najbardziej narażonymi miejscami na obecność mikroorganizmów chorobotwórczych, bakterii, wirusów oraz grzybów i pleśni. Dodatkowymi czynnikami zanieczyszczającymi te instalacje jest dym papierosowy, różnego rodzaju zapachy, a także obecność w pomieszczeniu zwierząt. Z tego względu jedną z powszechnych metod usuwania zanieczyszczeń organicznych i zapachów jest właśnie ozonowanie. Poprzez zastosowanie profesjonalnych generatorów ozonu można usunąć, a także na pewien czas zapobiec pojawianiu się nowych ognisk i skupisk bakterii oraz mikroorganizmów chorobotwórczych w instalacji.

W celu prawidłowego ozonowania instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych należy ustawić generator w pomieszczeniu oraz podłączyć go do źródła zasilania. Następnie włączyć klimatyzację i ustawić nawiew na najniższy stopień. Należy jednak pamiętać, że podczas trwania procesu w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta, gdyż zagraża to ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Po zakończonym oczyszczaniu należy otworzyć wszystkie drzwi i okna, w celu przewietrzenia pomieszczenia. Zalecane jest stosowanie tej metody dwa razy w ciągu roku.

Specjalizacja naszej firmy.

Nasza firma poza świadczeniem kompleksowych usług z zakresu klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa zajmuje się także ozonowaniem. Jesteśmy profesjonalistami, dlatego naszym klientom oferujemy najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Dzięki nam odpowiednio zadbasz o instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne i unikniesz przykrych zapachów. Ozonowanie to jedna z lepszych metod na usunięcie wszelkiego rodzaju mikroorganizmów chorobotwórczych i zapachów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałą naszą ofertą i skorzystania z naszych usług!.

Szybki kontakt

 
ADK Chłodnictwo Klimatyzacja
ul. Kurkowa 65/13
50-210 Wrocław
 
 
+48 605 617 080